Doskonalenie instruktorów strzelań

Data publikacji 23.09.2022

Kilkunastu instruktorów strzelań policyjnych zakończyło w piątek (23.IX) zajęcia na kursie doskonalącym ich umiejętności. Aby utrzymać ważność instruktorskich uprawnień w kursie tego rodzaju okresowo musi uczestniczyć każdy policjant zajmujący się doskonaleniem strzeleckim w swojej jednostce.

Do Szkoły Policji w Słupsku przyjechało kilkunastu instruktorów strzelań z jednostek terenowych. W kursie tego rodzaju instruktorzy muszą uczestniczyć co najmniej raz na trzy lata. W trakcie zajęć uczestnicy doskonalili swoje indywidualne umiejętności strzeleckie oraz elementy metodyki szkolenia i praktyczne aspekty prowadzenia zajęć strzeleckich z policjantami.

Każdy uczestnik prowadził na osi strzeleckiej szereg strzelań, wśród których były strzelania przygotowawcze, statyczne, szybkie, dynamiczne i sytuacyjne. W trakcie zajęć wykorzystano większość rodzajów jednostek broni znajdującej się na wyposażeniu polskiej Policji: broń krótka, pistolet maszynowy, strzelba gładkolufowa i karabin automatyczny.

Kursy tego rodzaju, oprócz doskonalenia umiejętności instruktorskich, są także doskonałą okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy instruktorami, którzy prowadzą na co dzień  szkolenia strzeleckie oraz treningi, w tym między innymi treningi bezstrzałowe.