Aktualności

Ratownicze doskonalenie wykładowcy

Data publikacji 17.06.2022

We wspólnym szkoleniu ze służbami ratunkowymi wziął udział wykładowca Szkoły Policji w Słupsku. Grupa policjantów uczestniczyła w Krynicy Morskiej w działaniach, których celem było podnoszenie umiejętności i kwalifikacji związanych z ratownictwem wodnym.

Policjanci wspólnie ze służbami ratunkowymi doskonalili swoje umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego, w tym poszukiwania osób zaginionych. Szkolenie odbyło się w Krynicy Morskiej na wodach Morza Bałtyckiego oraz na wodach Zalewu Wiślanego. Ze strony Szkoły Policji w ćwiczeniach uczestniczył ratownik medyczny, sierż.sztab. Andrzej Pawlukanis. Doświadczenia zdobyte podczas wspólnych działań będą przekazywane teraz między innymi podczas zajęć w słupskiej Szkole Policji.

W szkoleniu uczestniczyło około 70 osób z różnych służb ratunkowych. Uczestnicy nie znali scenariusza ćwiczeń, musieli poradzić sobie z elementem zaskoczenia, tj. podczas realnej akcji ratunkowej. Jednym z założeń było przewrócenie się łódki na Zalewie Wiślanym, w którym znajdowały się osoby. Służby ratunkowe, zachowując wszystkie procedury bezpieczeństwa, musiały podjąć osoby z wody, znajdujące się pod przewróconą łódką, jak również udzielić pomocy poszkodowanym z obrażeniami ciała, które o własnych siłach dopłynęły do brzegu. Kolejnym elementem ćwiczenia były poszukiwania osób zaginionych oraz sprawna i szybka komunikacja między wszystkimi służbami ratunkowymi.

Film Ćwiczenia służb w Krynicy Morskiej

Pobierz plik Ćwiczenia służb w Krynicy Morskiej (format mp4 - rozmiar 15.1 MB)

Powrót na górę strony