Aktualności

O bezpieczeństwie przed wakacjami

Data publikacji 16.06.2022

O bezpieczeństwie podczas wakacyjnego wypoczynku a także o podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach mówiła podczas serii spotkań z uczniami Szkoły Podstawowej w Kobylnicy wykładowca słupskiej Szkoły Policji. W spotkaniach udział wzięli uczniowie z klas I-III.

Spotkania z dziećmi tuż przed wakacjami były okazją do wymiany spostrzeżeń odnośnie szeroko pojętego bezpieczeństwa. Wykładowca słupskiej Szkoły Policji mł.asp. Monika Sadurska mówiła między innymi o tym, jak rodzice powinni zapewnić bezpieczny przejazd w aucie podczas wyjazdy na wakacyjny wypoczynek. Pomimo początkowego etapu edukacji w zakresie ruchu drogowego dzieci wykazywały ogromne zainteresowanie ogólnie pojętym bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

W trakcie spotkań z uczniami policjantka poruszała również kwestie związane z reagowaniem dzieci na zaczepki osób nieznajomych. W tym przypadku wykładowca szczególną uwagę zwracała na to, aby nie przyjmować niczego od nieznajomych i nie oddalać się z nimi, ale natychmiast powiedzieć o tym rodzicom.
W trakcie spotkań mł.asp. Monika Sadurska czytała także dzieciom wiersze własnego autorstwa poruszające wybrane zagadnienia prewencyjne.

Powrót na górę strony