Aktualności

Księga Pamiątkowa i Księga Honorowa Szkoły

Data publikacji 31.03.2022

Na kartach tych dwóch ksiąg zapisano wiele informacji o tym, co działo się w słupskiej Szkole Policji. W Księdze Pamiątkowej znajdują się wpisy ważnych gości, którzy gościli w słupskiej Szkole Policji, a w Księdze Honorowej - między innymi biogramy policjantów i pracowników Policji, którzy wnieśli szczególny wkład w rozwój jednostki.

W Księdze Pamiątkowej znajdują się wpisy osób, które składały wizytę w Szkole Policji. Są wśród nich przedstawiciele władz, dowódcy jednostek różnych formacji a także wielu gości zagranicznych. Praktycznie w każdym przypadku wpis składa się tez z krótkiego opisu wizyty w naszej jednostce. Jest to swoista kronika najnowszych dziejów słupskiej Szkoły Policji.

Aktualna Księga Honorowa została założona przed 23 laty. Od 1997 roku umieszczane są w niej wpisy upamiętniające policjantów i pracowników Policji w dowód uznania ich zasług za działalność na rzecz rozwoju, promocji i kształtowania wizerunku słupskiej Szkoły Policji. Pod biogramami znajdują się podpisy: Komendanta Szkoły, bezpośredniego przełożonego wyróżnionej osoby oraz jej samej. Uroczystość złożenia podpisów odbywa się w obecności kadry kierowniczej w Sali Tradycji i Historii Szkoły, która znajduje się w budynku Klubu Słuchacza.

 

Powrót na górę strony