Aktualności

Ćwiczenia nowych policjantów

Data publikacji 30.03.2022

Nie tylko zajęcia wykładowe, ale również praktyka - tak wyglądają zajęcia młodych policjantów podczas szkolenia zawodowego podstawowego. Wśród wielu zagadnień znajduje się między innymi bezpieczeństwo osobiste policjanta oraz taktyka interwencji.

Siedmiomiesięczny okres szkolenia zawodowego podstawowego wymaga od nowych policjantów nie tylko dużego wysiłku intelektualnego, aby przyswoić sobie wiele nowych treści, ale również wiele wysiłku fizycznego. Na zajęciach ogólnorozwojowych kształtowane są podstawowe cechy motoryczne i wydolnościowe, które w kolejnych modułach zajęć pozwolą efektywnie wykonywać wiele ćwiczeń.

Program zajęć szkolenia zawodowego podstawowego w ramach zajęć poświęconych bezpieczeństwu osobistemu policjanta przewiduje między innymi naukę podstawowych umiejętności posługiwania się środkami przymusu bezpośredniego podczas przeprowadzania interwencji policyjnych oraz wyciąganie osób z pojazdu.
Wszystkie zajęcia prowadzone są przez wykładowców, którzy przed rozpoczęciem służby w Szkole, na co dzień przeprowadzali w terenie tego rodzaju interwencje.

Powrót na górę strony