Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży

Data publikacji 21.03.2022

O pracy policjanta, zagrożeniach na drodze a także szeroko pojętej prewencji mówiono podczas spotkań przedstawicielki Szkoły Policji z uczniami Szkoły Podstawowej w podsłupskim Głobinie oraz z dziećmi z oddziału przedszkolnego.

Z najmłodszymi dziećmi z zespołu przedszkolnego mł.asp. Monika Sadurska z Zakładu Ogólnozawodowego  rozmawiała między innymi o tym jak należy poruszać się po drogach i jak reagować na zaczepki osób nieznajomych. Dzieciaki dowiedziały się również na czym polega codzienna służba policjanta. W programie spotkania znalazło się również wspólne czytanie książeczek opisujących policyjną służbę.

Z uczniami klas starszych natomiast wykładowca Szkoły Policji rozmawiała o różnego rodzaju przestępstwach popełnianych przez młodzież a także o tym, że popełnianie takich czynów może prowadzić do demoralizacji młodego człowieka.
Osobnym tematem były negatywne zachowania młodych ludzi w internecie, w tym między innymi stalking. Wykładowca podkreślała, że internet nigdy nie jest anonimowy i praktycznie zawsze można ustalić sprawcę nagannych zachowań.