Piłkarskie zmagania policjantów

Data publikacji 18.03.2022

Z jednym pucharem powróciła z XII. Międzynarodowego Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. podkom. Andrzeja Struja reprezentacja piłkarska Szkoły Policji w Słupsku. Nasi piłkarze byli jedynymi reprezentantami policyjnych szkół.

W imprezie, która rozgrywana była na obiektach sportowych stolicy, udział wzięły 42 zespoły, w tym siedem kobiecych. W tym roku Turniej był również wyrazem wsparcia i solidarności z Ukrainą.
Turniej im. podkom. Andrzeja Struja przez lata stał się jedną z największych imprez sportowych służb mundurowych w Europie. W ubiegłym roku z powodu pandemii nie udało się go rozegrać, ale w tym udało się pokonać przeciwności. To ważne, bo ten Turniej to ważne wydarzenie dla policyjnego środowiska, które popularyzuje sport oraz integruje formację środowisk mundurowych w Polsce i za granicą.

Reprezentacja słupskiej Szkoły Policji wystąpiła w składzie: Daniel Krenc (kapitan), Mirosław Zarzecki (bramkarz), Szymon Dąbrowski, Wojciech Gołaszewski, Tomasz Jędrzejczyk, Karol Kublik, Michał Nejman, Paweł Szula i Piotr Wąsik.
Na początku rozgrywek uczestnicy minutą ciszy uczcili pamięć podkom. Andrzej Struja, wszystkich funkcjonariuszy, którzy zginęli na służbie oraz - mając na uwadze obecny stan wojny w sąsiedniej Ukrainie - pamięć wszystkich obrońców Ukrainy, którzy zginęli broniąc swojej ojczyzny.

Podkom. Andrzej Struj zginął 10 lutego 2010 r. na warszawskiej Woli, gdy będąc na urlopie podjął interwencję wobec dwóch chuliganów. Obezwładniony przez policjanta napastnik miał ukryty nóż, który udało mu się wydobyć, gdy drugi z bandytów wrócił na miejsce i zaatakował funkcjonariusza od tyłu. Ciosy nożem okazały się śmiertelne. Sprawców, którzy zbiegli z miejsca zbrodni bardzo szybko zatrzymano i rok później skazano.