Rozmowy dowódców

Data publikacji 03.03.2022

Perspektywy wzajemnej współpracy szkoleniowej oraz wymiana doświadczeń - to główne tematy spotkania, w którym uczestniczyli Komendant Szkoły Policji insp. Piotr Cekała i dowódca Bazy Wsparcia Amerykańskiej Marynarki Wojennej w Redzikowie Captain Michael Smith. Spotkanie odbyło się w gabinecie Komendanta Szkoły.

Dowódcy jednostek w trakcie spotkania rozmawiali na temat możliwości współpracy w okresie pandemii. Omawiano pola wymiany doświadczeń pomiędzy polskimi policjantami i amerykańskimi marynarzami. Jednym z obszarów wzajemnych kontaktów jest doskonalenie technik strzeleckich a także podejmowanie interwencji i posługiwanie się środkami przymusu bezpośredniego.

Wzajemne kontakty nie ograniczają się jedynie do aspektów typowo szkoleniowych. Policjanci i marynarze uczestniczyli dotąd również w rozgrywkach sportowych o Puchar Przechodni. W ramach przybliżania amerykańskiej kultury przedstawiciele Bazy gościli w szkole z odczytami dla słuchaczy kursów i szkoleń. Wzajemne poznanie się prowadzone było również w ramach konwersatoriów dla kadry obu jednostek.

Captain Michael Smith po raz pierwszy gościł w słupskiej Szkole Policji. Stanowisko Dowódcy Bazy Wsparcia w Redzikowie objął 3 grudnia 2021 roku. Pochodzi z Waterbury w stanie Vermont. W swojej dotychczasowej karierze w US Navy pełnił służbę na wielu okrętach, był między innymi dowódcą zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej. W Iraku buł oficerem wojny elektronicznej a następnie szefem oddziału obrony przeciwrakietowej.
Posiada tytuł licencjata nauk politycznych i tytuł MBA z Norwich University, tytuł magistra w dziedzinie operacji systemów informatycznych w Naval Postgraduate School oraz tytuł magistra sztuki w zakresie bezpieczeństwa narodowego i studiów strategicznych w Naval War College.