Doskonalenie specjalistów

Data publikacji 02.03.2022

Policjanci Wydziałów Konwojowych doskonalą w słupskiej Szkole Policji wiedzę i umiejętności z zakresu konwojowania osób. Na innym specjalistycznym kursie recertyfikują swoje umiejętności policyjni ratownicy.

W Centrum Ratownictwa odbywają się symulacje, które jednocześnie są egzaminem końcowym na kursie specjalistycznym z zakresu recertyfikacji policjantów udzielających kwalifikowanej pierwszej pomocy. Egzamin recertyfikacyjny musi być przeprowadzony maksymalnie co trzy lata, jeśli policjant zaliczy ten sprawdzian z wynikiem pozytywnym, może przez kolejne trzy lata udzielać kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Policjanci z Wydziałów Konwojowych Komend Wojewódzkich Policji pod okiem wykładowców Szkoły Policji doskonalą swoje umiejętności z zakresu posługiwania się środkami przymusu bezpośredniego podczas pełnienia służby konwojowej oraz wykorzystywania radiowozu do przetransportowania osób pozbawionych wolności.
Uczestnicy kursu mają też doskonałą okazję do podzielenia się własnymi spostrzeżeniami i doświadczeniem z kolegami, którzy znacznie krócej pełnią służbę w Wydziałach Konwojowych. Policjanci w trakcie zajęć mogą przećwiczyć sprawdzone i cieszące się uznaniem, ze względu na skuteczność, techniki przeprowadzania czynności związanych z konwojowaniem osób. Taka, praktyczna forma zajęć pozwala ugruntować wiedzę i jednocześnie pozwala na nabycie nowych umiejętności, tak potrzebnych w codziennej służbie.