Barowa interwencja

Data publikacji 25.02.2022

Pierwsze, ćwiczebne interwencje przeprowadzili w nowych obiektach słuchacze słupskiej Szkoły Policji. Po zakończeniu remontu jednego z akademików młodym policjantom przybyły do ćwiczeń dwa kolejne obiekty symulacyjne. W szkolnym barze mandatem ukarano awanturującego się klienta.

W przyziemiu akademika „C” obiektu zlokalizowano pomieszczenia do symulacji a także sale dydaktyczne w których można poprowadzić zajęcia wykładowe a także śledzić na monitorze w czasie rzeczywistym trwającą właśnie interwencję. Dzięki takim rozwiązaniom wykładowca obserwujący przebieg interwencji może wydawać odpowiednio dobrane polecenia w zależności od tego, jak rozwija się całą sytuacja.
W pierwszych realizowanych dziś założeniach słuchacze podejmowali interwencję po zgłoszeniu przez właściciela baru, że awanturujący się klient odmawia uiszczenia zapłaty za spożyte napoje.