Wykładowcy doskonalą swoje umiejętności

Data publikacji 23.02.2022

Aby w jak najlepszy sposób szkolić nowych policjantów, wykładowcy Szkoły Policji nieustannie podnoszą poziom własnych kwalifikacji i umiejętności. Jedną z form jest udział w specjalistycznych szkoleniach instruktorskich organizowanych w innych policyjnych szkołach. Jest to także okazja do wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami placówek szkolnictwa policyjnego.

Jednym ze speckursów organizowanych w policyjnych szkołach jest kurs z zakresu taktyki i technik interwencji (TiTS). W kursie takim uczestniczą policjanci, którzy w swoich jednostkach macierzystych prowadzić będą zajęcia z tego właśnie zakresu. Aby rozpocząć zajęcia na tym kursie wymagane jest uzyskanie pozytywnego wyniku na egzaminie wstępnym, w trakcie którego należy wykazać się umiejętnością stosowania siły fizycznej jako środka przymusu bezpośredniego oraz umiejętnościami technicznymi służącymi do realizacji interwencji policyjnych.

W kursie TiTS, który trwa aktualnie w legionowskim Centrum Szkolenia Policji udział bierze jeden z naszych wykładowców - asp. Bartłoiej Świtka z Zakładu Interwencji Policyjnych. Kurs trwa trzy i pół tygodnia; na zakończenie zajęć wszyscy przystąpią do egzaminu składającego się z: zademonstrowania umiejętności wykorzystania środków przymusu bezpośredniego i posługiwania się bronią palną; przeprowadzenia interwencji policyjnej oraz przeprowadzenia zajęć z taktyki i technik interwencji w zakresie objętym doskonaleniem zawodowym policjantów.

Absolwenci szkolenia otrzymają świadectwa ukończenia kursu specjalistycznego i tym samym nabędą uprawnienia do samodzielnego prowadzenia zajęć w jednostce organizacyjnej Policji oraz egzaminowania innych policjantów w zakresie taktyki i technik interwencji, a także umiejętności posługiwania się pałką służbową.

Udział wykładowców słupskiej Szkoły Policji w takich specjalistycznych kursach na terenie kraju sprzyja również wymianie doświadczeń, między innymi w zakresie metodologii prowadzenia zajęć oraz realizacji ćwiczeń dostosowanych do realiów codziennej służby policjantów pionu prewencji.