Kilkuset młodych policjantów wznowiło szkolenie

Data publikacji 16.02.2022

Po trzytygodniowej przerwie na szkolenie zawodowe podstawowe powrócili słuchacze z dwóch kolejnych edycji. Przed nimi jeszcze kilka miesięcy wytężonej nauki i ćwiczeń.

Całość szkoleń prowadzonych w słupskiej Szkole odbywa się w zgodzie z przepisami reżimu sanitarnego. Policjanci w trakcie zajęć teoretycznych i praktycznych zdobywają wiedzę i umiejętności niezbędne do pełnienia służby na podstawowych stanowiskach wykonawczych w pionie prewencji. Wśród 450 słuchaczy, którzy wznowili szkolenie panie stanowią 19 procent składu kompanii.

W ramach szkolenia zawodowego podstawowego policjanci kształcą się nie tylko w zakresie przepisów prawa, ale także w zakresie taktyki interwencji, wybranych dziedzin sportów oraz strzelania. Każdy blok zajęć z danej dziedziny kończy się zaliczeniem bądź egzaminem, którego pozytywny wynik pozwala kontynuować naukę.

Na zakończenie całego szkolenia, w ostatnim dniu pobytu w Szkole, policjanci przystąpią do testu pisemnego, który jest jednocześnie końcowym egzaminem całego szkolenia. Jego zakończenie planowane jest na 29 czerwca a kolejnej grupy - na 5 sierpnia.

Słuchacze przebywający na kursach i szkoleniach w słupskiej Szkole Policji są skoszarowani na terenie jednostki. Przed przystąpieniem do wspólnych zajęć każda policjantka i policjant musi mieć negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.