Osobowe źródła informacji

Data publikacji 09.02.2022

Na kolejnej edycji specjalistycznego kursu dotyczącego współpracy z osobowymi źródłami informacji doskonalą swoje umiejętności policjanci z jednostek terenowych. Szkolenie to przeznaczone jest dla policjantów służby kryminalnej, wykonujących na co dzień czynności operacyjno-rozpoznawcze.

Głównym celem szkolenia jest przygotowanie do wykonywania czynności związanych z typowaniem i doborem osobowych źródeł informacji. W trakcie zajęć uczestnicy planują, nawiązywaniem i kontynuują współpracę z osobowymi źródłami informacji z zachowaniem zasad konspiracji i bezpieczeństwa.
Program zajęć przewiduje również zajęcia doskonalące umiejętności w zakresie uzyskiwania, gromadzenia, dokumentowania i dalszego wykorzystania uzyskanych informacji.

Istotną część szkolenia stanowią zajęcia praktyczne z udziałem policjantów komórek do spraw werbunków Wydziałów Wywiadu Kryminalnego Komend wojewódzkich oraz Komendy Głównej Policji, którzy w realizowanych symulacjach odgrywają rolę pozorantów. W zajęciach bierze także udział psycholog.
Warunkiem ukończenia kursu jest uzyskanie ocen pozytywnych z wykonania wymaganych programem ćwiczeń praktycznych. Kolejna edycja tego kursu planowana jest na marzec.