Współpraca z Wojskową Komendą Uzuzpełnień

Data publikacji 04.02.2022

Szkoła Policji i Wojskowa Komenda Uzupełnień zacieśniają swoją współpracę. Umowę w tej sprawie podpisali szefowie obu jednostek.

W siedzibie WKU przy ulicy Westerplatte podpisano protokół o wzajemnej współpracy pomiędzy Szkołą Policji i Wojskową Komendą Uzupełnień w Słupsku. W ramach porozumienia obie jednostki wymieniać się będą niezbędnymi informacjami a także prowadzić wspólne przedsięwzięcia.

Podpisany protokół uzgodnień zawiera między innymi deklarację organizowania oraz koordynowania wspólnych szkoleń, wymiany informacji i doświadczeń w różnych obszarach a także współdziałania w czasie występowania sytuacji kryzysowej na terenie miasta Słupsk.
Pod dokumentem podpisy złożyli: Komendant Szkoły Policji w Słupsku insp. Piotr Cekała oraz Wojskowy Komendant Uzupełnień w Słupsku ppłk Przemysław Majewski.

Wojskowa Komenda Uzupełnień Słupsku administruje obszarem obejmującym Słupsk, Ustkę, Łebę, Lębork oraz gminy: Cewice, Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Nowa Wieś Lęborska, Potęgowo, Słupsk, Smołdzino, Ustka, Wicko.
Swoim zasięgiem działania słupska jednostka obejmuje obszar zamieszkały przez około 263 tysiące ludzi. Do głównych zadań Komendy należy:

• zapewnienie mobilizacyjnego rozwinięcia jednostek wojskowych,
  • administrowanie rezerwami osobowymi,
  • wykonywanie świadczeń na rzecz obrony;
  • współpraca z innymi organami i podmiotami w sprawach związanych z obronnością państwa,
  • udział w rekrutacji i naborze ochotników do czynnej służby wojskowej, w tym do zawodowej służby wojskowej i służby kandydackiej,
  • gromadzenie zasobów osobowych na potrzeby mobilizacyjnego i wojennego uzupełnienia Sił Zbrojnych,
  • udział w realizacji zadań z zakresu zarządzania kryzysowego;
  • promocja obronności i służby wojskowej.