Doskonalenie wiedzy i umiejętności

Aby dobrze kształcić nowych policjantów, sami też nieustannie podnoszą swoje umiejętności. Grupa wykładowców słupskiej Szkoły Policji zakończyła zajęcia na kursach specjalistycznych. Tym razem było to strzelanie i pierwsza pomoc.

Jedna z grup wykładowców zakończyła zajęcia na kursie specjalistycznym w zakresie doskonalenia umiejętności instruktorów strzelań policyjnych. W kursie tego rodzaju instruktorzy muszą uczestniczyć co najmniej raz na trzy lata.  W trakcie zajęć uczestnicy doskonalą swoje indywidualne umiejętności strzeleckie oraz elementy metodyki szkolenia i praktyczne aspekty prowadzenia zajęć strzeleckich z policjantami.

Każdy uczestnik prowadzi na osi strzeleckiej szereg strzelań, wśród których znajdują się strzelania przygotowawcze, statyczne, szybkie, dynamiczne i sytuacyjne. W trakcie zajęć wykorzystywana jest większość rodzajów jednostek broni znajdującej się na wyposażeniu polskiej Policji: broń krótka, pistolet maszynowy, strzelba gładkolufowa i karabin automatyczny.

Kolejna grupa wykładowców zdała dziś egzamin teoretyczny i praktyczny na kursie recertyfikacyjnym z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Egzamin taki jest wymagany przed upływem 3-letniego terminu ważności uprawnień ratowniczych.
Ratownicy rozwiązywali test opracowany przez Centrum Egzaminów Medycznych. Warunkiem zaliczenia było udzielenie prawidłowych odpowiedzi w przynajmniej 90 procentach.

Egzamin praktyczny obejmował wykonanie dwóch losowo wybranych zadań sprawdzających praktyczne postępowanie w ramach kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie. Wynik pozytywny egzaminu praktycznego daje uczestnikom uprawnienia do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy przez kolejne 3 lata.