Nietypowe drzewa w policyjnej szkole - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Nietypowe drzewa w policyjnej szkole

Kilka interesujących okazów drzew znajduje się na terenie słupskiej Szkoły Policji. Oprócz kasztanowców Baumana i dębów szypułkowych na terenie policyjnej jednostki rosną wolemia szlachetna i tulipanowce amerykańskie.

Między Klubem Słuchacza a akademikiem B rośnie wolemia szlachetna. Jest to drzewo odkryte w 1994 roku w australijskim stanie Nowa Południowa Walia. Wcześniej odciski tego drzewa znane były tylko ze skamieniałości - najmłodsze datowane są na około 2 miliony lat temu. Drzewo odkryto ponownie w latach dziewięćdziesiątych podczas eksploracji jednego z australijskich kanionów i porównano to do „efektu Łazarza”. Z czasem rozpoczęto namnażanie roślin na dużą skalę i wykorzystywanie wolemii jako rośliny ozdobnej.

Kolejnym przykładem interesujących drzew w Szkole Policji są tulipanowce amerykańskie. Drzewo pochodzi ze Stanów Zjednoczonych i osiąga wysokość wyższą od dębów i klonów. W Europie wykorzystywane jest jako drzewo ozdobne w nasadzeniach parkowych. Surowa kora tulipanowca uważana była kiedyś za bogate źródło afrodyzjaków.