Patriotyzm w obiektywie seniora - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Patriotyzm w obiektywie seniora

„Patriotyzm w obiektywie seniora” w ramach takiego cyklu programów wirtualną wycieczkę poświęconą historii Szkoły Policji przygotował podinsp. w st. spocz. Zdzisław Dróbka, który przez wiele lat pełnił służbę w naszej jednostce.

Zdzisław Dróbka jest pasjonatem historii, medalierstwa i falerystyki. Dzięki jego staraniom, w czasie gdy pełnił służbę w Szkole Policji, zorganizowano istniejącą w obecnej formie Izbę Historii i Tradycji Szkoły. Gdy odnaleziono, pierwszy historyczny sztandar Szkoły, był jednym z policjantów zabiegających o powrót historycznego eksponatu z powrotem do Słupska.
W ramach projektu realizowanego przez Fundację „Imperio” nakręcono film, w którym o historii słupskiej Szkoły Policji, poprzez jej eksponaty historyczne, opowiada właśnie Zdzisław Dróbka.

Film Film "Patriotyzm w obiektywie seniora"