O jednośladach po niemiecku i po polsku - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

O jednośladach po niemiecku i po polsku

W międzynarodowych warsztatach dotyczących kontroli pojazdów jednośladowych w ruchu drogowym uczestniczyli policjanci słupskiej Szkoły Policji. W przedsięwzięciu zorganizowany przez Wyższą Szkołę Policji w Oranienburgu uczestniczyli przedstawiciele policji ze wszystkich landów Niemiec.

W trakcie zajęć omawiana była między innymi tematyka dotycząca kontroli drogowej pojazdów jednośladowych pod kątem ujawniania niedozwolonych ingerencji na przykład w układ wydechowy czy oświetlenie. Omawiano także szczegóły kontroli technicznej tego typu pojazdów. Istotnym aspektem zajęć była możliwość zapoznania się z profesjonalnymi urządzeniami do badania jakości spalin i głośności pojazdów oraz możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami zajęć.
Słupską Szkołę Policji reprezentował podinsp. Krzysztof Plumbaum z Zakładu Interwencji Policyjnych oraz kom. Rafał Nowakowski z Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego.

Warsztaty połączone były ze spotkaniami z przedstawicielami firm produkujących atestowane części motocyklowe, takie jak między innymi oświetlenie, układy wydechowe, a także z przedstawicielami producentów pojazdów jednośladowych, takich jak BMW i KTM.
Podczas zajęć policjanci zapoznawali się ze szczegółami konstrukcji pojazdów, ich zabezpieczeniami oraz niezbędnym, spełniającym właściwe normy wyposażeniem dla kierowców. Uczestnicy mogli zaznajomić się również z nowinkami technicznymi wprowadzanymi przez producentów pojazdów, jedną z nich był rower elektryczny osiągający prędkość 90 km/h.

Uzupełnieniem prowadzonych zajęć były działania w terenie - kontrole drogowe pojazdów jednośladowych w okolicy Oranienburga oraz wizyta na parkingu pojazdów zabezpieczonych przez berlińską policję.