"Pomagamy i chronimy" - również po służbie - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

"Pomagamy i chronimy" - również po służbie

Widząc pojazd, który traci przyczepność i uderza w płot, natychmiast ruszył z pomocą. Słuchacz Szkoły Policji w Słupsku pierwszy pospieszył z pomocą osobom poszkodowanym w zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Czarnej Dąbrówce.

Do zdarzenia doszło na jednej z ulic w Czarnej Dąbrówce. Jadący w kolumnie pojazdów post. Adrian Polejowski zauważył, że całą kolumnę wyprzedza samochód. Jego kierowca zbliżając się do zakrętu drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w murowany płot sąsiadującej bezpośrednio z drogą nieruchomości.

Widząc całą sytuację policjant zatrzymał swój samochód, zabrał apteczkę i pobiegł w kierunku rozbitego samochodu. Jego pasażerka o własnych siłach opuściła pojazd, po wstępnych oględzinach okazało się, że nie odniosła widocznych obrażeń i nie wymaga natychmiastowej pomocy. Druga z osób znajdujących się w pojeździe - mężczyzna, znajdował się na tylnym siedzeniu. Ponieważ spod pokrywy silnika wydobywał się dym, policjant podjął decyzję o ewakuacji mężczyzny z pojazdu. Po wyciągnięciu go, opatrzył mu ranę z tyłu głowy.

Po wykonaniu tycz czynności policjant wstępnie zabezpieczył miejsce zdarzenia i czekał na przyjazd patrolu policji. Po przyjeździe funkcjonariuszy przekazał niezbędne informacje na temat zdarzenia i podjętych działań. Po zakończeniu czynności pojechał w dalszą podróż do Szkoły Policji w Słupsku, gdzie jest słuchaczem szkolenia zawodowego podstawowego.
Policyjne hasło „Pomagamy i chronimy” realizowane jest przez policjantów nie tylko w czasie ich służby, ale również w czasie wolnym.