Wykładowcy Szkoły Policji na misji w Kosowie honorowo oddali krew dla pacjentów szpitala

Policjanci Szkoły Policji w Słupsku, którzy pełnią misję w Ramach Jednostki Specjalnej Polskiej Policji EULEX w Kosowie, oddali honorowo krew na rzecz pacjentów lokalnego szpitala. Akcja odbyła się w ramach Międzynarodowego Dnia Krwiodawców.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.24 MB)

W trakcie akcji zorganizowanej na terenie Oddziału Transfuzjologii Szpitala Klinicznego w Północnej Mitrovicy mundurowi oddali blisko 10 litrów krwi. Wśród nich honorowo krew oddawali także policjanci Szkoły Policji w Słupsku, którzy pełnią misję na Bałkanach: nadkom. Marcin Milde i kom. Michał Jaśkowski. Inicjatywa polskich policjantów spotkała się z pozytywnym odzewem lokalnej społeczności i komentowana była w również lokalnych mediach. Była to część przedsięwzięcia zorganizowanego przez Urząd Kultury Gminy Zvecan. W ten sposób serbscy samorządowcy wspólnie z Polakami odpowiedzieli na apel lokalnych władz w związku z dużymi brakami krwi w mitrovickim szpitalu.

link do artykułu

Przedstawiciel Gminy Zvecan Vasic Ugljesa, nie krył wzruszenia z postawy polskich policjantów - przekazał im oraz dowództwu jednostki podziękowania za tak duże zaangażowanie polskich policjantów w honorowe oddawanie krwi na rzecz pacjentów szpitala. Postawa polskich policjantów została również odnotowana przez serbskie media. W składzie polskiej jednostki służbę pełni aktualnie troje policjantów słupskiej Szkoły Policji.