Proekologiczne działania słuchaczy

Słuchacze Szkoły Policji wzięli udział w proekologicznej „Operacji czysta rzeka” - w ten sposób włączyliśmy się w regionalną akcję, której celem było oczyszczanie brzegów pomorskich rzek.

Projekt „Operacja Czysta Rzeka” polegał na zbiórce odpadów przez wolontariuszy z koryt rzek, ich brzegów oraz terenów zielonych i rekreacyjnych. W Słupsku działania mieszkańców koordynował Słupski Ośrodek Kultury. Sobotnie (17.IV.) działania miały zwrócić uwagę na wszechstronny problem zaśmiecania terenów wysokich walorach przyrodniczych, kulturowych i historycznych. W działaniach udział wzięło wielu wolontariuszy - mieszkańców Słupska, a także przedstawiciele wielu organizacji oraz pracownicy instytucji, których siedziby znajdują się nad brzegami rzek.

Słuchacze Szkoły Policji w ramach działań oczyścili brzeg rzeki Słupia wzdłuż ścianki Larsena od mostu przy ulicy Kilińskiego do mostu przy ulicy Kościuszki. Posprzątano również teren pod samymi mostami. Przy okazji młodzi policjanci ujawnili pod jednym z mostów miejsce przebywania osób bezdomnych.