Emerytura długoletniego wykładowcy

W obecności ścisłego kierownictwa odbyło (22.02) się pożegnanie odchodzącego za zaopatrzenie emerytalne podinsp. Dariusza Sochackiego - wieloletniego wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej.

W ostatnim dniu służby w Policji podinsp. Dariusz Sochacki został uhonorowany wpisem do Księgi Honorowej. Z rąk Komendanta Szkoły insp. Piotra Cekały otrzymał drobny upominek oraz życzenia wielu dalszych sukcesów. Życzenia w swoim imieniu złożyli także towarzyszący Komendantowi jego Zastępcy: insp. Dorota Przypolska i nadkom. Alina Majchrzak.

Podinsp. Dariusz Sochacki do służby w Szkole Policji w Słupsku został przeniesiony w 2000 roku, na stanowisko młodszego wykładowcy Zakładu Prawa i Taktyki Kryminalnej, po 14 latach służby w jednostkach terenowych.
Wśród kadry dydaktycznej Szkoły pełnił rolę autorytetu w zakresie materialnego i procesowego prawa wykroczeń. Wielokrotnie dokonywał analizy merytorycznej projektów aktów prawnych, w tym  brał udział w przygotowaniu projektu zarządzenia nr 323 Komendanta Głównego Policji z dnia 26 marca 2008 roku w sprawie metodyki wykonywania przez Policję czynności administracyjno-porządkowych w zakresie wykrywania wykroczeń oraz ścigania ich sprawców i późniejszych zmian.

Wielokrotnie realizował zadania opiekuna stażystów Zakładu Służby Kryminalnej czy też obowiązki koordynatora Zespołu Wsparcia Dydaktycznego. Od 2007 roku nieprzerwanie był rzecznikiem dyscyplinarnym.
Przez cały okres aktywności zawodowej doskonalił swoje kwalifikacje zawodowe i pedagogiczne, w szczególności poprzez samokształcenie, udział w praktykach terenowych i szkoleniach organizowanych przez podmioty policyjne i pozapolicyjne. W toku służby wyróżnił się wzorową postawą etyczną, zdyscyplinowaniem i poczuciem odpowiedzialności.

W znacznym stopniu przyczynił się do poprawy jakości nauczania w Szkole Policji w Słupsku. Za swoje osiągnięcia zawodowe wielokrotnie był wyróżniany i nagradzany przez komendantów Szkoły. Prezentowana postawa zawodowa oraz osiągnięcia w służbie były podstawą do wyróżnienia Go w roku 2011 Medalem Srebrnym „Za Długoletnią Służbę”, a w 2015 roku -  Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant”.