"Kilometr dla Moniki"

Przedstawiciele kadry Szkoły Policji w Słupsku włączyli się w akcję charytatywną „Kilometr dla Moniki” jest to akcja mająca na celu wsparcie leczenia i rehabilitacji 29-letniej Moniki Durak, która w połowie listopada ubiegłego roku uległa wypadkowi drogowemu.

Akcja zapoczątkowana przez Komendę Powiatową Policji w Wieliczce, bardzo szybko zyskała odzew, dzięki czemu kolejne jednostki Policji, ale także inne instytucje włączyły się w jej kontynuację, aby wesprzeć mieszkankę powiatu wielickiego.
Ideą challenge’u jest uzbieranie jak najwyższej kwoty dla Moniki, która została poszkodowana w wypadku drogowym. 28-letnia mieszkanka powiatu wielickiego jest siostrą policjanta z Komisariatu Policji w Gdowie. Ponieważ koszty leczenia przewyższają możliwości finansowe rodziny, Komendant Powiatowy Policji w Wieliczce zainicjował challenge pod nazwą ,,Kilometr dla Moniki’’

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 34.22 MB)

Do akcji nominujemy:

• Szkołę Policji w Katowicach
  • Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku

Sama Monika tak pisze o swojej sytuacji na stronie „SiePomaga.pl”
"[...] To nie tak miało wyglądać... Byłam taka szczęśliwa. Czułam, że jestem właśnie tam, gdzie powinnam być, a teraz to wszystko nie ma już znaczenia. […] W jednym momencie ze sprawnej pełnej energii kobiety, stałam się osobą niepełnosprawną. To słowo wciąż mnie przeraża. Wypadek, podczas którego zostałam potrącona przez samochód ciężarowy. Sekunda huku i moment, w którym zdałam sobie sprawę, co właściwie się wydarzyło.

Kiedy doszłam do siebie, miałam wrażenie, że obudziłam się w koszmarze. W wyniku wypadku straciłam nogę, a wraz z nią możliwość poruszania, sprawność, samodzielność. W jakimś stopniu straciłam szansę na normalne życie. Moja rzeczywistość była pełna aktywności: pracowałam z dziećmi, wspierałam potrzebujące zwierzęta.

To, co było moim życiem, nagle i niespodziewanie z niego zniknęło. Chcę wrócić, choć częściowo do rzeczywistości, którą znałam, dać sobie szansę. Marzę o tym, by znów stanąć na nogach. Spróbować znów postawić pierwszy krok. Niestety, spełnienie tego pragnienia ma ogromną cenę - proteza oraz rehabilitacja, to ogromne koszty! Kwota przyprawiająca o zawrót głowy. Niestety, ja i moja rodzina musimy zmierzyć się z tą rzeczywistością, i musimy prosić o pomoc. Bo czas ma tu również ogromne znaczenie. Twoja pomoc jest na wagę zdrowia
. […]”.

Szczegóły akcji znajdują się na stronie „SiePomoaga.pl