Prewencyjny sprawdzian - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Prewencyjny sprawdzian

Słuchacze, którzy za kilka dni ukończą szkolenie zawodowe podstawowe rywalizowali w kolejnej, XXVI. edycji Turnieju Wiedzy Prewencyjnej i Ruchu Drogowego. Celem turnieju, oprócz rywalizacji, jest sprawdzenie wiedzy nabytej na zajęciach prewencji i ruchu drogowego przez cały okres szkolenia zawodowego podstawowego.

Turniej jest swoistym sprawdzianem przygotowania na egzamin w ostatnim dniu szkolenia (11 lutego), do którego laureaci konkursu, zdaniem organizatorów są dobrze przygotowani. W pierwszym etapie rywalizacji zawodnicy zmierzyli się z testem eliminacyjnym składającym się z 32 pytań o różnej skali trudności. Pytania dotyczyły zagadnień z prewencji i ruchu drogowego. Po jego zakończeniu i podliczeniu wyników odbył się drugi etap polegający na rozwiązaniu zadań praktycznych.

Finaliści rozwiązywali dwa zadania praktyczne: opis czynności interwencyjnych do wskazanej w założeniu sytuacji oraz sporządzenie pokwitowania za zatrzymany dokument uprawniający do kierowania pojazdem na podstawie przygotowanego założenia. Po podliczeniu punktów z trzech konkurencji łącznie, wyłoniono zwycięzców z największą liczbą punktów:

I. miejsce   post. Sebastian Marszałek   KPP Gryfino
II. miejsce   post. Tomasz Ulewicz   KPP Żagań
III. miejsce   post. Joanna Jemilianowicz   OPP Szczecin