Wspomnienie...

Wspominamy dziś dwoje emerytowanych policjantów Szkoły Policji w Słupsku, którzy odeszli od nas w ostatnim czasie - asp. w st.spocz. Renata Jastrzębska oraz mł.insp. w st.spocz. Antoni Augustyn.

Asp. w st.spocz. Renata JastrzębskaAsp. w st.spocz. Renata Jastrzębska służbę w Szkole Policji zakończyła 31 lipca 2009 roku. W ciągu 27 lat służby w policyjnym mundurze pełniła służbę jako pielęgniarka oddziałowa w Wydziale Zdrowia i Izby Chorych, a następnie jako instruktor i młodszy wykładowca w Zakładzie Działań Zespołowych i Zakładzie Dowodzenia.
Zapamiętaliśmy Ją jako cenionego nauczyciela i wychowawcę wielu policyjnych roczników. Kształciła i doskonaliła umiejętności słuchaczy w zakresie udzielania pomocy przedmedycznej. Była także współautorką, nowatorskiego jak na ówczesne czasy, podręcznika „Nagłe stany zagrożenia życia - ABC udzielania pierwszej pomocy”.
Nasza zmarła Koleżanka wielokrotnie reprezentowała Szkołę Policji podczas zewnętrznych przedsięwzięć poświęconych szeroko rozumianemu udzielaniu pierwszej pomocy i ratowaniu życia.
W ciągu swojej 27-letniej służby w policyjnym mundurze została uhonorowana między innymi złotą odznaką „Zasłużony Policjant” oraz Honorową Odznaką Szkoły Policji w Słupsku. Zmarła 1 stycznia 2021 roku w wieku 66 lat.

Ceremonia pogrzebowa asp. w st.spocz. Renaty Jastrzębskiej odbyła się w czwartek, 14 stycznia na Nowym Cmentarzu w Słupsku przy ulicy Zachodniej.

W ostatnim czasie odszedł od nas także mł.insp. w st.spocz. Antoni Augustyn, który służbę w słupskiej Szkole Policji zakończył w maju 2002 roku na samodzielnym stanowisku radcy. Przez ponad 30 lat służby w policyjnym mundurze nasz zmarły Kolega zajmował stanowiska wykonawcze i dowódcze wymagające pełnej dyspozycyjności.
Z wielkim poświęceniem brał udział w działaniach specjalnych policjantów słupskiej Szkoły Policji, którzy w 1997 roku zostali oddelegowani do niesienia pomocy podczas powodzi stulecia we Wrocławiu. Przed objęciem stanowiska radcy był między innymi kierownikiem Zakładu Wyszkolenia Liniowego, a następnie kierownikiem Zakładu Działań Zespołowych Policji. Zmarł 30 grudnia 2020 roku w wieku 68 lat.

Ceremonia pogrzebowa odbyła się w miniony piątek, 8 stycznia na Cmentarzu w Siemianicach koło Słupska.