Więcej policyjnych ratowników w Szkole Policji

Kolejna grupa policjantów zdobyła uprawnienia w zakresie udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. W tej chwili w słupskiej Szkole Policji uprawnienia takie posiada już kilkadziesiąt osób.

Na kursie swoje umiejętności podnosili policjanci z różnych komórek organizacyjnych. Każdy polski policjant na kursie zawodowym podstawowym przechodzi między innymi szkolenia z udzielania pierwszej pomocy. Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy, jest rozwinięciem już posiadanej wiedzy o kolejne umiejętności i procedury stosowane w ratowaniu ludzkiego życia.

Uprawnienia w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy są także niezbędne wykładowcom przy prowadzeniu wybranych zajęć specjalistycznych. Zgodnie z przepisami wśród zespołu prowadzącego zajęcia wymagana jest obecność wykładowcy posiadającego conajmniej uprawnienia KPP.
W polskiej policji jest w tej chwili około 5 tysięcy policjantów, którzy posiadają uprawnienia w zakresie udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. W słupskiej Szkole Policji jest w tej około 50 policjantów i pracowników Policji z uprawnieniami do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. W grupie tej jest też 8 osób z kwalifikacjami ratownika medycznego.