Świąteczna pomoc tuż przed Wigilią

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia w kilkunastu domach na trenie powiatu słupskiego, na twarzach domowników, zagościł uśmiech i radość z otrzymanych darów. Świąteczne niespodzianki przygotowali policjanci i pracownicy cywilni Policji ze Szkoły Policji w Słupsku.

Jest to akcja, którą od kilku lat przygotowują pracownicy Zespołu Prezydialnego w Wydziału Kadr przy wsparciu krwiodawców z Klubu HDK PCK przy Szkole Policji w Słupsku oraz Pani Joanny Wachholz. W ramach tych działań każdy z policjantów i pracowników może przynieść dary do sztabu, z których są przygotowywane paczki dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

W tym roku dzięki życzliwości wielu osób ze Szkoły Policji przygowaliśmy kilkanaście paczek, które trafiły do niezamożnych rodzin w gminie Smołdzino. Listę beneficjentów przygotowaliśmy wspólnie  z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Smołdzinie. Pomoc przygotowana w Szkole Policji trafiła też do kilku rodzin emertyowanych pracowników Szkoły, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.

Radość i zaskoczenie obdarowanych było ogromne ponieważ nikt nie został uprzedzony o tak miłej niespodziance. W kilku przypadkach osoby odbarowane nie kryły łez wzruszenia, bo jak podkreślały, otrzymana pomoc pozwoliła na godne przygotowanie kolacji wigilijnej i posiłków w trakcie świąt.
Dzięki wyjątkowej życzliwości osób przekazujących dary, w tym roku przygotowano także dla kilku rodzin z dziećmi paczki zawierające odzież i zabawki. Każdy z darczyńców może mieć satysfakcję, że dzięki jego pomocy wiele osób miało rodosne święta Bożego Narodzenia.