Funkcjonujemy w reżimie sanitarnym

Szkoła Policji w Słupsku dzięki rygorystycznemu przestrzeganiu reżimu sanitarnego ogranicza rozprzestrzenianie się koronawirusa. Zgodnie z obowiązującą zasadą każdy słuchacz przekraczający teren jednostki zostaje poddany testowi na obecność SARS-CoV-2. Takie działanie zapewnia bezpieczeństwo, umożliwia naukę i zakończenie szkolenia zawodowego podstawowego w okresie pandemii.

Słuchacze z całej Polski, którzy przyjeżdżają do słupskiej Szkoły Policji, przechodzą 7-dniową kwarantannę. W tym czasie realizują zajęcia on-line. Po zakończonym okresie kwarantanny młodzi policjanci zostają poddani przesiewowemu badaniu genetycznemu w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Dodatkowo, testy przeprowadzane są wśród policjantów oraz pracowników Szkoły. Funkcjonariusze z policyjnych laboratoriów pobierają próbki i przesyłają je do Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji, gdzie dokonywane jest ich badanie. Dzięki temu Szkoła działa niezależnie i nie obciąża innych instytucji.

Osoby, które uzyskały pozytywny wynik, natychmiast zostają odizolowane, nie stwarzając zagrożenia dla pozostałych. Natomiast ci, którzy uzyskali negatywny wynik wymazu, rozpoczynają zajęcia w salach dydaktycznych z wykładowcami, którzy również wcześniej byli poddani badaniom. W trakcie szkolenia, słuchacze pełnią służbę w systemie skoszarowanym - nie mogą opuścić terenu Szkoły.

Oprócz testów słupska Szkoła Policji zapewnia funkcjonariuszom i pracownikom Policji również środki ochrony osobistej: maseczki, rękawiczki jednorazowe oraz płyny do dezynfekcji, które uzupełniane są na bieżąco. Każda z osób, która przebywa na terenie jednostki, zarówno w budynku, jak i na zewnątrz zobowiązana jest do zakrywania nosa i ust, co dodatkowo hamuje rozprzestrzenianie się wirusa.
Procedury, które wypracowano i wprowadzono w naszej jednostce, umożliwiają w sposób znaczący ograniczanie i rozprzestrzenianie się wirusa, dzięki czemu młodzi policjanci mogą ukończyć szkolenie zawodowe podstawowe, opuścić mury Szkoły Policji w Słupsku i rozpocząć służbę w terenie.