Krwiodawcy ze Szkoły Policji oddają osocze - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Krwiodawcy ze Szkoły Policji oddają osocze

Członkowie z Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy Szkole Policji w Słupsku odpowiadają na apele o oddawanie osocza. W tej chwili potrzebna jest każda ilość tego składnika krwi.

Co minutę ktoś w naszym społeczeństwie potrzebuje krwi. W dobie pandemii z każdym dniem błyskawicznie rośnie zapotrzebowanie na osocze osób, które wyzdrowiały z COVID-19. Równie ważne jest tymczasem także osocze osób, które nie chorowały na COVID-19. W Słupskiej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa osocze można oddać nawet co dwa tygodnie. decyzję o tym podejmuje lekarz, który bada każdego dawcę przed donacją.
55% krwi krążącej w naszych organizmach stanowi osocze - to bezcenny dzisiaj dar, którym może podzielić się każda zdrowa osoba. Jeśłi dodatkowo pokonałeś koronawirusa, tym bardzej podziel się osoczem, z tymi którzy go bardzo potrzebują !

Szczegółowe informacje można uzyskać w najbliższym centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa. W Słupsku Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa mieści się przy ulicy Szarych Szeregów 21. Więcej informacji na ten temat można znależć na stronie internetowej Narodowego Centrum Krwi.