Flagi na Święto Niepodległości - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Flagi na Święto Niepodległości

Jak co roku, w Święto Niepodległości, 11 listopada na obiektach Szkoły Policji pojawiły się flagi narodowe. To jeden z elementów uczczenia rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

Corocznie przed świętem 11 listopada wywieszane są flagi państwowe dla uczczenia kolejnej rocznicy odzyskania w 1918 roku przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. Warto przy tej okazji podkreślić, że oprócz flag wywieszanych przy okazji świąt państwowych, w najwyższym punkcie szkoły, cały czas powiewa biało-czerwona.
Flaga państwowa podniesiona jest na maszcie głównego budynku dydaktycznego. Zgodnie z przepisami ceremoniału w godzinach nocnych jest ona odpowiednio podświetlona. To jedyna w mieście, w taki sposób wyeksponowana flaga państwowa na budynkach instytucji i obiektach użyteczności publicznej.

  • Główna brama wjazdowa do słupskiej Szkoły Policji. Na słupach trzymających skrzydła bramy zawieszone biało-czerwone flagi. Ujęcie z prawej strony.
  • Budynek sądu okręgowego. W tle kolejny budynek z logo szkoły policji namalowanym na ścianie bocznej.
  • Wieżą głównego budynku dydaktycznego. Na szczycie powiewa biało-czerwona flaga. Poniżej na balkonie zawieszone godło narodowe.