Osocze ozdrowieńców pilnie potrzebne ! - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Osocze ozdrowieńców pilnie potrzebne !

Co minutę ktoś w naszym społeczeństwie potrzebuje krwi. W dobie pandemii z każdym dniem błyskawicznie rośnie zapotrzebowanie na osocze osób, które wyzdrowiały z COVID-19. Lekarze apelują: jesteście pilnie potrzebni, Wasze osocze może uratować komuś życie !

Funkcjonariusze i pracownicy Policji wielokrotnie udowodnili, że ludzkie życie i zdrowie jest dla nich wartością najwyższą, a niesienie pomocy mają wpisane w DNA. Jeżeli jesteś w grupie ozdrowieńców, oddaj osocze i uratuj życie innym.

55% krwi krążącej w naszych organizmach stanowi osocze - to bezcenny dzisiaj dar, którym mogą podzielić się ozdrowieńcy. Jeśłi pokonałeś koronawirusa, podziel się osoczem, z tymi którzy go bardzo potrzebują !

Szczegółowe informacje można uzyskać w najbliższym centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa. W Słupsku Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa mieści się przy ulicy Szarych Szeregów 21. Więcej informacji na ten temat można znależć na stronie internetowej Narodowego Centrum Krwi.