Odszedł od nas nagle...

Niespodziewanie odszedł od nas podinsp. w st.spocz. Jarosław Konewko. Jeszcze w ubiegłym roku pełnił wspólnie z nami służbę w Szkole Policji jako starszy wykładowca Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego.

Podinsp. w st.spocz. Jarosław Konewko służbę w Policji rozpoczął 5 września 1996 roku na stanowisku kursanta Oddziału Prewencji Komendy Stołecznej Policji. Po pięciu latach służby w Stolicy przeniósł się do Szkoły Policji w Słupsku i od samego początku związany był z Zakładem Prewencji, a po zmianie struktury Szkoły - z Zakładem Prewencji i Ruchu Drogowego. Pełnił służbę kolejno na stanowiskach instruktora, wykładowcy i starszego wykładowcy.

Jarek prowadził zajęcia dydaktyczne z zakresu działań prewencyjnych w ruchu drogowym. Specjalizował się też w zagadnieniach związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego w miejscu pełnienia służby oraz w zagadnieniach dotyczących przygotowania do użycia i wykorzystania broni palnej podczas interwencji.
Jedną z jego pasji była również coroczna praca przy organizacji, a następnie przeprowadzeniu ogólnopolskiego finału turnieju policjantów prewencji "Turniej Par Patrolowych - Patrol roku", gdzie pełnił rolę sędziego jednej z konkurencji.

Jako policjant-pedagog z dużym doświadczeniem był także opiekunem młodych wykładowców, którzy dopiero rozpoczynali pracę dydaktyczną w słupskiej Szkole Policji. Swoją wiedzą dzielił się na łamach wydawnictw Biblioteki Policjanta Prewencji, których był autorem lub współautorem.
Wielu młodych policjantów rozpoczynających swoją służbę zapamiętało Go również z częstych zajęć w słupskiej Komendzie Miejskiej, gdzie w ujęciu praktycznym pokazywał im, na czym polega pełnienie służby w jednostce organizacyjnej Policji.
Koleżanki i koledzy z Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego wspominają jedno z powiedzeń Jarka - gdy wychodził prowadzić zajęcia, zawsze mówił do pozostałych "Pilnujcie tu naszego interesu" i puszczał charakterystyczne "oczko".

W 2012 roku został odznaczony brązową odznaką "Zasłużony policjant" a dwa lata później - srebrną. Łącznie w Policji służył ponad 22 lata. Z dniem 29 sierpnia 2019 roku przeszedł na emeryturę. Zmarł w miniony piątek, 9 października, miał 43 lata.

Ceremonia pogrzebowa Jarosława Konewki odbyła się 14 października Stary na Cmentarzu w Słupsku.