Konsekwencje stawienia się do służby i pracy pod wpływem alkoholu

Pełnienie służby lub wykonywanie pracy wymaga od policjanta bądź pracownika znajdowania się w odpowiednim stanie psychofizycznym. O konsekwencjach stawienia się do służby czy pracy pod wpływem alkoholu, pisze w swoim artykule jeden z policjantów słupskiej Szkoły Policji.

Służba lub praca w Policji wymaga przestrzegania ogólnych wartości i norm moralnych uwzględniających specyfikę zawodu policjanta czy wykonywanej pracy. W  przypadku policjantów wstępujących w szeregi Policji wzmocnieniem tych wartości jest złożenie roty ślubowania. Przestrzeganie dyscypliny służbowej, strzeżenie honoru, godności i dobrego imienia służby oraz zasad etyki zawodowej odnoszą się między innymi do norm moralnych, które dotyczą postępowania policjanta i pracowników nie będących funkcjonariuszami Policji.
Więcej na temat można przeczytać w artykule podkom. Daniela Milczarka z Zespołu Kontroli Szkoły Policji w Słupsku.

Artykuł w pliku .PDF