Wirtualna wizyta studentów

Data publikacji 02.10.2020

Sytuacja epidemiologiczna w kraju i reżim sanitarny, w którym funkcjonuje słupska Szkoła Policji, spowodował zawieszenie zwiedzania wybranych obiektów Szkoły, takich jak między innymi Izba Tradycji i Historii Szkoły oraz Izba Historii Kryminalistyki. Studenci z Bydgoszczy mogli jednak obejrzeć większość eksponatów… zdalnie.

Dzięki zdjęciom i materiałom filmowym znajdującym się w archiwach Szkoły studenci kryminologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy mogli obejrzeć większość eksponatów Izby Historii Kryminalistyki. Prezentacja i omówienie przedmiotów odbywało się w ramach studenckich praktyk. Zdalna formuła zajęć pozwoliła obejrzeć przedmioty, które nie są dostępne w siedzibie bydgoskiego Uniwersytetu.

- Szczególne słowa uznania i podziękowania kierujemy do Szkoły Policji Słupsku za udostepnienie materiałów audiowizualnych poświęconych Izbie Historii Kryminalistyki. Dziękujemy za zaangażowanie w nową formę realizacji praktyk studenckich. Bez Waszej pomocy to nie mogłoby się udać - mówi dr Jarosław Janikowski z Instytutu Prawa i Ekonomii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Łączny czas propozycji aktywności zdalnych wyniósł aż 350 godzin. Studenci brali udział w wykładach otwartych i zamkniętych - dedykowanych wyłącznie studentom kryminologii. W ramach praktyk sporządzali pisma oraz dokumentacje specjalistyczne, analizowali dokumenty oraz materiały wideo, prowadzili analizę treści medialnych pod kątem dezinformacji oraz uczestniczyli w wirtualnym zwiedzaniu Izby Historii Kryminalistyki słupskiej Szkoły Policji.

• Ogólny widok na jedno z pomieszczeń z eksponatami w Izbie Historii Kryminalistyki. Pomieszczenie piwnieczne. Eksponaty ustawione na stołach pod ścianami.
  • Identyfikator Kompozycyjno-Rysunkowy. Na stole leży urządzenie obok walizka z katalogami foliogramów.
  • Na stole stoi mikroskop stereoskopowy z lat siedemdziesiątych produkcji Państwowych Zakładów Optycznych w Warszawie.
  • Kolaż zdjęć z Izby Historii Kryminalistyki. Na dole logo Instytutu Prawa Uniwersytetu w Bydgoszczy oraz napis: Izba Historii Kryminalistyki Szkoły Policji w Słupsku.