Nowy Komendant Szkoły Policji

Pod nowym dowództwem funkcjonuje od 1 października Szkoła Policji w Słupsku. Jednostką kieruje insp. Piotr Cekała, dotychczasowy Zastępca Komendanta do spraw logistycznych.

Na fotelu Komendanta Szkoły insp. Piotr Cekała zastąpił insp. Jacka Gila, który odszedł ze służby w połowie lipca tego roku. Od tamtego czasu, obowiązki Komendanta pełnił już insp. Piotr Cekała, a z dniem dzisiejszym (1.10) Komendant Główny Policji gen.insp. Jarosław Szymczyk mianował go na to stanowisko.

Nowy Komendant Szkoły służbę w Policji rozpoczął 25 lat temu w stołecznych Oddziałach Prewencji. W 1997 roku został przeniesiony do Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, a trzy lata później trafił do Szkoły Policji, gdzie służbę pełni do dnia dzisiejszego. Przeszedł przez wiele stopni policyjnej kariery: szefa kompanii Zakładu Działań Zespołowych Policji, wykładowcy Zakładu Prawa i Taktyki Kryminalnej, eksperta Wydziału Kadr, Naczelnika Wydziału ds. Ochrony Informacji Niejawnych oraz Zastępcy Komendanta Szkoły.