Kolejni absolwenci Szkoły Policji

Kolejna grupa absolwentów szkolenia zawodowego podstawowego opuściła mury Szkoły Policji w Słupsku. „W teren” trafiło prawie stu funkcjonariuszy.

Rozpoczynający prawdziwą służbę policjanci po raz pierwszy w życiu założyli policyjny mundur pod koniec ubiegłego roku i po kilku dniach trafili na szkolenie zawodowe podstawowe, które ukończyć musi każdy policjant rozpoczynający służbę.

Do słupskiej Szkoły Policji trafili policjanci z Komend Wojewódzkich Policji w Gdańsku, Szczecinie i Wrocławiu. Wśród absolwentów panie stanowiły 17 procent składu Kompanii.

W środę (30.09) rano młodzi policjanci napisali egzamin końcowy, a po sprawdzeniu prac otrzymali świadectwa ukończenia szkolenia zawodowego podstawowego. Ze względu na obowiązujący reżim sanitarny nie odbyło się tradycyjne wręczenie świadectw w auli szkoły, w którym zwykle uczestniczyli licznie bliscy i rodziny policjantów.